Pismo Wydanie Specjalne
Data wydania: 2024-10-16 | Numer: 2
INFO BOX Kupując otrzymasz możliwość czytania wydań w aplikacji mobilnej eGazety dla systemu Android/iOS oraz desktop dla systemu Windows/OS X
14,99 zł
z VAT 8%
INFO BOX Kupując otrzymasz możliwość czytania wydań w aplikacji mobilnej eGazety dla systemu Android/iOS oraz desktop dla systemu Windows/OS X
Wydanie specjalne miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii”.
Magazyn to wyjątkowy projekt medialny, realizowany pro publico bono. Miesięcznik „Pismo” wyróżnia wnikliwość, rzetelność i apolityczność publikowanych tekstów. Tworzą dla niego wybitni autorzy reportaży, esejów, prozaicy i poeci, fotograficy i ilustratorzy. „Pismo” stawia na tzw. long read, czyli obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Przywiązuje duże znaczenie do weryfikacji faktów we wszystkich tekstach.
„Pismo” jest projektem skierowanym do osób poszukujących jakościowych reportaży poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym oraz ludzi zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne. „Pismo” stawia na obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Przyglądamy się w nich najważniejszym zjawiskom współczesności i próbujemy odnieść teksty kultury, które o nich mówią, do naszej codzienności. Rozmawiamy z ludźmi, którzy kształtują nasze społeczeństwo i formułują ideowe ramy rzeczywistości, w której funkcjonujemy. W efekcie treści w „Piśmie” stanowią unikalne połączenie faktu, literatury, obrazu oraz humoru.

W najnowszym wydaniu specjalnym przyglądamy się dobrostanowi. Agata Romaniuk w eseju o (nie)poszukiwaniu miłości, zadaje sobie – i nam – pytanie, czy naprawdę nasz dobrostan musi zależeć od obecności drugiej osoby w relacji nazywanej ładnie romantyczną? Z kolei Zuzanna Kowalczyk rozmawia z psycholożką sportu Darią Abramowicz, znaną ze współpracy z tenisistką Igą Świątek, o presji i stresie w świecie sportu, w którym gra toczy się o najwyższą stawkę. Ewa Pluta sięga do autobiografii Alexandra Lowena, a do nas powoli dociera, że bez dobrej relacji z ciałem – czyli ze sobą – nie zbudujemy dobrego życia.

W wydaniu specjalnym polecamy również:
• studium Marii Hawranek, w którym kreśli psychologiczny portret Polski i Polaków,
• esej, w którym Manvir Singh, zastanawia się, dlaczego utożsamiamy się z terapeutycznymi etykietkami,
• szkic Katarzyny Belczyk znanej jako Potato Face,
• najnowsze opowiadanie Agnieszki Jelonek.

Pismo. Magazyn Opinii. Wydanie Specjalne „Wokół Dobrostanu”
Katarzyna Kazimierowska – Dobrostan, czyli co?
Ewa Wyrembska – dzikość
Agnieszka Jelonek – Lili t h
Maria Hawranek – Polacy już nie biorą się w garść
Miniatury – Złote myśli
Zuzanna Kowalczyk – Mistrzostwa w dobrostanie (rozmowa z Darią Abramowicz)
Ewa Pluta – Alexander Lowen. Ciało nie kłamie
Agnieszka Mohylowska – wyścigi rowerowe
Judyta Sosna – Dziwaczka
Agnieszka Glejarka – 38,6°C | chcę
Agata Romaniuk – Oddaleni od siebie
Manvir Singh – Dlaczego utożsamiamy się z etykietami psychiatrycznymi?
Maren Uthaug – Medea
Katarzyna Belczyk – Ciasna, ale własna
ROZWIŃ OPIS

Poprzednie wydania

Numery archiwalne
Pobierz aplikację
eGazety

Szczegóły